دانلود گزارش تخصصی نمونه گزارش تخصصی کلیه پست های سازمانی در فروشگاه حاضر موجود می باشد .

محل لوگو

گزارش تخصصی هنرآموز رشته طراحی و دوخت

گزارش تخصصی هنرآموز رشته ساختمان

گزارش تخصصی هنرآموز رشته گرافیک

گزارش تخصصی هنرآموز رشته تربیت بدنی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته هنرهای تجسمی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته خوشنویسی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نقاشی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته کامپیوتر

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نمایش

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نقشه کشی معماری

گزارش تخصصی هنرآموز رشته الکترونیک

گزارش تخصصی هنرآموز رشته الکتروتکنیک

گزارش تخصصی هنرآموز رشته تاسیسات

گزارش تخصصی هنرآموز رشته ساخت و تولید

گزارش تخصصی هنرآموز رشته حسابداری

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نقشه کشی عمومی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته صنایع دستی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته چاپ

گزارش تخصصی هنرآموز رشته کودکیاری

گزارش تخصصی دبیر فلسفه و منطق

گزارش تخصصی دبیر ادبیات فارسی

گزارش تخصصی دبیر کار و فناوری

گزارش تخصصی انباردار

گزارش تخصصی سرپرست خوابگاه

گزارش تخصصی دبیر تربیت بدنی و ورزش

گزارش تخصصی دبیر جغرافیا

گزارش تخصصی دبیر علوم تجربی

گزارش تخصصی دبیر زبان انگلیسی

گزارش تخصصی دبیر هنر

گزارش تخصصی دبیر تاریخ

گزارش تخصصی مشاور

گزارش تخصصی معاون و مربی پرورشی

گزارش تخصصی معاون فنی

گزارش تخصصی معاون آموزشی

گزارش تخصصی معاون اجرایی

گزارش تخصصی معاون عمومی

گزارش تخصصی مدیر

گزارش تخصصی مربی بهداشت

گزارش تخصصی خدمتگزار

گزارش تخصصی دبیر دینی عربی

گزارش تخصصی دبیر مطالعات اجتماعی و علوم اجتماعی

گزارش تخصصی دبیر ریاضی

گزارش تخصصی دبیر فیزیک

گزارش تخصصی دبیر شیمی

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 590
  • بازدید دیروز : 857
  • بازدید کل : 676678

گزارش تخصصی مدیرمدرسه چگونگی جلوگیری ازمعضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند(تعطیلات نوروزی ) .


گزارش تخصصی مدیرمدرسه چگونگی  جلوگیری ازمعضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند(تعطیلات نوروزی )  .

گزارش تخصصی مدیرمدرسه چگونگی جلوگیری ازمعضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند(تعطیلات نوروزی ) .در قالب ورد وقابل ویرایش در28 صفحه بهترین نمونه درفضای مجازی

اهمیت موضوع :

تعطیلات نوروزی مدارس ایران رسما13 روز است. اما 13 روز تعطیلی عطش دانش آموزان را سیراب نمی کند. معمولا دانش آموزان از دو روز تا یک هفته به پیشواز تعطیلات نوروزی می روند. چهارشنبه آخرسال و فاصله آن با روز عید تعیین کننده تعداد روزهای "پیش تعطیل" نوروزی است.

از دید بسیاری از دانش آموزان و دبیران آخرین سه شنبه اسفندماه ، آخرین روز کاری مدارس است. نگهداشتن بچه ها در کلاس و مدرسه در روزهای آخر خیلی سخت می شود. اکثرا بخشنامه سفت و سختی به مدارس جهت نگه داشتن دانش آموزان در مدارس ارسال می شود اما کارساز نیست.

اما در ادامه تبصره ای را به این حکم اضافه کرده اند: "غیبت‌های روزهای 27 و 28 اسفند دانش‌آموزان موجه است و به دانش‌آموزان سخت نمی‌گیریم". برداشت دانش آموزان و دبیران از بخشنامه ها و مصاحبه های این چنینی این است که مدارس در هفته آینده دایر نیستند.

اما آنچه که در عمل امسال اتفاق می افتد تعطیلی مدارس از یک هفته یا بیشتر مانده به عید است. بر اساس یک رسم چندین و چند ساله ؛ دانش آموزان حدود یک هفته مانده به عید درس و مشق را می بندند .

یک سال تحصیلی در مدارس ایران،رسما 9ماه است که از اول مهر تا آخر خرداد ادامه دارد. اما این همه داستان نیست. مدارس در طول سال به بهانه های مختلفی تعطیل می شوند. برگزاری امتحانات در پایان هر ترم حدود 20 روز ، کلاس های درس را تعطیل می کند.

دانش آموزان معمولا روزهای "بین امتحان" در منزل درس می خوانند. البته طبق مقررات کلاس های درس مدارس در زمان برگزاری امتحانات مثل زمان های دیگر باید تشکیل شود. مقررات چیزی می گوید و سنت های دیرپای آموزشی که سینه به سینه و نسل به نسل منتقل می شوند و باب طبع دبیر و دانش آموز ایرانی است، چیز دیگری را دیکته می کند. در طول سال ، مدارس به دلایلی مانند سرما و یخبندان ، بارش برف ، آلودگی هوا، استقبال از مقامات دولتی و روزهای بین التعطیلی و.... چند روزی تعطیل می شوند.

بوی عید از اول اسفند مشام دانش آموزان را پر می کند. بوی عید دانش آموزان را یاد تعطیلات و روزهای بی مسئولیتی می اندازد. آنها از خیال تعطیلات به وجد می آیند .دبیر ها با رویای تعطیلات مهربان می شوند. معاونان عبوس مدرسه لبخند می زنند و سرایدار مدرسه جان تازه ای می گیرد.

هر وقت بخشنامه وزارتی در مورد تعطیلات پیش از عید به مدارس می رسد ،هوای مدرسه بهاری می شود. مهم نیست که بخشنامه منعطف باشد و یا لحن با جمله بندی خشک اداری نوشته شده باشد. حتی اگر مانند سال های قبل مسئولان تاکید کنند که "مدارس در همه مقاطع تحصیلی تا پایان روز 28 اسفندماه دایر هستند و تعطیلی زودهنگام مدارس پیش از 28 اسفندماه تخلف محسوب می شود و از سوی آموزش و پرورش پیگیری خواهد شد..."، باز هم همه یاد تعطیلات می افتند.

همه در مدرسه گوش شان از دستورات و امر و نهی های بخشنامه ای پر است، تشکیل کلاس ها در نیمه دوم اسفندو به خصوص هفته آخر به مویی بند است. وجود یک روز تعطیل در اول یا وسط هفته آخر، تمایل پنهان عوامل آموزشگاه و اشارات سمبلیک دبیران، سرنوشت هفته آخر را رقم می زند.

تجربه نشان داده است که با وجود هشدارهای هر ساله نسبت به برخوردهای قانونی با متخلفان، کمتر مدرسه ای از برخورد قانونی واهمه دارد که این جای بحث دارد.

به دلیل این که آموزش و پرورش به اندازه همه مدارس بازرس ندارد تا به همه آنها سرکشی کند و بداند همه چه می کنند. و دوم این که چون والدین از تعطیلی زودهنگام استقبال می کنند کمتر پیش می آید بابت این تعطیلی شکایت کنند و سرنخ را به بازرسان بدهند.

گرد آوری شواهد یک

امسال نيز مانند سال هاي پيش با كمك عوامل هنرستان سعی کردیم با دادن نمره‌ي تشویقي لوح تقدیر دانش آموزان را به ماندن در هنرستان در ایام بین تعطیلی و شرکت در فعالیت های هنرستان علاقه مند کنیم اما با گذشت 3 ماه از سال تحصیلی همچنان تعداد کمی از دانش آموزان در فعالیت های هنرستان شرکت میکردند و علاقه ی چندانی به شرکت در فعالیت ها نداشتند و در بیشتر مواقع انتظامات مدرسه مجبور میشد با توسل به زور و اجبار وترساندن از مواردی همچون نوشتن نام و کم کردن نمره انضباطشان و یا دادن اسامی به دفتر ، مجبور میکردند که آنها در فعالیت های هنرستان شرکت کنند آنها نسبت به ماندن در هنرستان بی انگیزه بودند و از هر فرصتی جهت تعطیلی زود هنگام بهره می گرفتند.

منابع و مآخذ

1- باهنر، ناصر: آموزش مفاهیم همگام با روان شناسی رشد، تهران، شرکت چاپ و نشر بین الملل سازمان تبلیغات اسلامی، (1387)

3- بهزادی چینجانی، زهرا: تعلیم و تربیت فرزندان و خانواده، ماهنامه تربیت، سال شانزدهم، ص ص 65-63، (ویژه نامه تابستان 1380)

4- جمشیدی، نرگس: نقش والدین و مربیان در گرایش نوجوانان به مدرسه ، مجموعه مقالات هشتمین اجلاس سراسری (ص ص 84-67)

5- خزائی، علیرضا: نقش دبیران در توسعه ی باورهای جامعه، مجموعه مقالات برگزیده ی همایش دبیر، فرهنگ، توسعه، اداره کل آموزش و پرورش استان، (اردیبهشت 1380)

6- دیلمی، حسن، هزار و یک نکته درباره دانش آموز، تهران، امیر کبیر، (1378)

7- زهادت، عبدالمجید، تعلیم و تربیت دانش آموزان، چاپ اول، ص 159، بی تا

8- ساکی، رضا: گزارش تخصصی راهبردی برای بهبود آموزش و تدریس، تهران، وزارت آموزش و پرورش، پژوهشکده تعلیم و تربیت، (1383)

گزارش تخصصی مدیرمدرسه چگونگی جلوگیری ازمعضل تعطیلات زود هنگام در نیمه دوم اسفند(تعطیلات نوروزی ) .در قالب ورد وقابل ویرایش در28 صفحه بهترین نمونه درفضای مجازی دراین قسمت خریدو دانلودکنید.

 


مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دانلود گزارش تخصصی نمونه گزارش تخصصی کلیه پست های سازمانی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما