دانلود گزارش تخصصی نمونه گزارش تخصصی کلیه پست های سازمانی در فروشگاه حاضر موجود می باشد .

محل لوگو

گزارش تخصصی هنرآموز رشته طراحی و دوخت

گزارش تخصصی هنرآموز رشته ساختمان

گزارش تخصصی هنرآموز رشته گرافیک

گزارش تخصصی هنرآموز رشته تربیت بدنی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته هنرهای تجسمی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته خوشنویسی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نقاشی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته کامپیوتر

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نمایش

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نقشه کشی معماری

گزارش تخصصی هنرآموز رشته الکترونیک

گزارش تخصصی هنرآموز رشته الکتروتکنیک

گزارش تخصصی هنرآموز رشته تاسیسات

گزارش تخصصی هنرآموز رشته ساخت و تولید

گزارش تخصصی هنرآموز رشته حسابداری

گزارش تخصصی هنرآموز رشته نقشه کشی عمومی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته صنایع دستی

گزارش تخصصی هنرآموز رشته چاپ

گزارش تخصصی هنرآموز رشته کودکیاری

گزارش تخصصی دبیر فلسفه و منطق

گزارش تخصصی دبیر ادبیات فارسی

گزارش تخصصی دبیر کار و فناوری

گزارش تخصصی انباردار

گزارش تخصصی سرپرست خوابگاه

گزارش تخصصی دبیر تربیت بدنی و ورزش

گزارش تخصصی دبیر جغرافیا

گزارش تخصصی دبیر علوم تجربی

گزارش تخصصی دبیر زبان انگلیسی

گزارش تخصصی دبیر هنر

گزارش تخصصی دبیر تاریخ

گزارش تخصصی مشاور

گزارش تخصصی معاون و مربی پرورشی

گزارش تخصصی معاون فنی

گزارش تخصصی معاون آموزشی

گزارش تخصصی معاون اجرایی

گزارش تخصصی معاون عمومی

گزارش تخصصی مدیر

گزارش تخصصی مربی بهداشت

گزارش تخصصی خدمتگزار

گزارش تخصصی دبیر دینی عربی

گزارش تخصصی دبیر مطالعات اجتماعی و علوم اجتماعی

گزارش تخصصی دبیر ریاضی

گزارش تخصصی دبیر فیزیک

گزارش تخصصی دبیر شیمی

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 629
  • بازدید دیروز : 857
  • بازدید کل : 676717

گزارش تخصصی مشاور چگونگی ایجاد فکرواندیشه در کودکانمان و پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی نسبت به آنان.


گزارش تخصصی مشاور چگونگی ایجاد فکرواندیشه در کودکانمان و پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی  نسبت به آنان.

گزارش تخصصی مشاور چگونگی ایجاد فکرواندیشه در کودکانمان و پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی نسبت به آنان.در قالب ورد وقابل ویرایش در 19صفحه بهترین نمونه درفضای مجازی

اهمیت موضوع

درجامعه امروز ما آسیب های اجتماعی پشت در منازل کمین کرده و هیچ خانواده ای از این مسئله مصون نیست.خانواده خود به فرزندان می آموزد که در جامعه چگونه باید رفتار کند بنابراین الگوی نامناسب رفتاری والدین می تواند فرزندان را به گرداب رفتارهای پرخطردرآورد. پدر و مادران بدانید بچه هایی که تا دیر وقت پای کامپیوتر می نشینند و سفرهای مجازی می روند لب پرتگاه آسیب های اجتماعی هستند.

وضع قوانین شفاف درخانه:والدین منطقی وموفق باید قوانین شفاف وواضح در خانواده وضع کنند نه با استبداد فرزندان را کنترل نمایند،بچه ها باید بدانند ساعت چند درمنزل باشند درغیراین صورت در فضای کوچه وخیابان دهها آموزش غلط می گیرند وازآن طریق خود را ارضاء می کنند.قوانین شفاف فرزندان را درچگونه زیستن یاری می رساند؛وقتی به بچه ها درخانه یاد بدهیم نه خود سیگارمی کشم وتوهم نباید به این رفتارپرخطر گرایش داشته باشی از زمینه هایی است که اقتدارذهنی کودک ونوجوان ما را تصاحب خواهد کرد و آن موقع که درکناریک دوست قراربگیرد چون موتورهای ذهنی روشن دارد بطرف یک مواد مخدریا روانگردان نمی رود.

ویژگی دیگرخانواده منطقی این است که ازمهارت های لازم برخوردارباشد یعنی اینکه باید بتواند آگاهی هایش به روزباشد تا بتواند یک سقف زندگی درخانواده خود حاکم کند. دراین مهارت ها والدینی که چند مهارت را بلد باشند واول خودشان وبعد به فرزندانشان آموزش دهند فرزندانشان به طرف آسیب اجتماعی نخواهند رفت.

خانواده ها باید بتوانند ارتباطات فردی را در منزل تقویت کنند؛ اگر پدر در حال روزنامه خواندن از فرزندش بپرسد:خوب امروز در مدرسه چه خبر بود؛یا مادر در حال پخت و پز و انجام کارهای منزل بخواهد مسائل روزانه فرزند را بررسی کند هیچ حرکت مثبتی انجام نداده است والدین باید برای صحبت با فرزندشان وقت بگذارند. همچنین خانواده ها باید در مورد انواع آسیب ها با فرزندانشان گفتگو کنند.

بسیاری از والدین می گویند اگر در مورد مسائل مختلف مثل مواد مخدرقرص های روان گردان ومسائل جنسی با فرزندانمان سخن بگوییم ممکن است آن ها کنجکاو شوند، اتفاقا آنها چون شما اینها را نمی گویید کنکاو می شوند واطلاعات غلط را ازکامپیوتر،دوست می گیرد.خانواده ها در کنار ارتباطات فردی باید ارتباط جمعی را به فرزندان یاد بدهند،فرزندان امروز صفات یک دوست خوب را نمی دادند،بنابراین ممکن است با هر کسی ارتباط برقرار کنند.

بر اساس آخرین آمار،دوستان نامناسب ۶۰ درصد عامل گرایش به مواد اعتیاد آور در جوانان و نوجوانان بودند؛چنانچه ریشه های آن درسنین۱۶ سالگی استارت خورده و در سن ۲۳ سالگی استفاده از مواد مخدر و سوء رفتارهای پر خطر شروع شده است.پدر ها و مادر ها هر شب بنشینند و طرح موضوع کنند، بگذارید به فرزندانتان شیوه های صحیح ارتباط جمعی با دوستان را آموزش دهید آنگاه دیگران اطلاعاتی به آنان خواهند داد که خیلی برای ما سخت تراست. پدر و مادر،میکروسکوب خانگی بگذارید.

خانواده،علت۸۳ درصدی گرایش جوانان به انحرافات است:به والدین توصیه می شود که درخانه بررفتارفرزندانتان میکروسکوپ خانگی بگذارید؛اگرفرزندان درسه دسته خطرناک”من خوبم ودیگران بدند” من بدم و دیگران خوبند”من بدم ودیگران هم بدند”قرار داشتند باید بدانید زنگ خطرخانواده به صدا درآمده و فکری باید به حال فرزندتان داشته باشید تنها گروهی از فرزندان دچارگرداب آسیب های اجتماعی نخواهند شد که هم خود را خوب بدانند وهم دیگران را…

مشاوران خانواده توصیه می کنند:

مادران و پدران هرشب باید پیچ رادیو و تلویزیون را بسته وبرای۱۰ تا ۱۵ دقیقه درمورد مسائل زندگی با فرزندانشان صحبت کنند؛والدین باید با فرزندانشان چشم در چشم سخن بگویند و به صحبت هایشان خوب گوش دهند و به آنها بیاموزند برایشان ارزش دارند؛فرزندی که ببیند پدرومادربه اواحترام عاطفی می گذارند وبرای اوارزش قائل است هیچ گونه کمبود شخصیتی نخواهد داشت وگرفتار گرداب آسیب های اجتماعی نخواهد شد.

آثار مخرب اختلافات والدین

اختلافات والدین نیز آثار بسیار سویی در فرد برجای می گذارد،در واقع ریشه رفتارهای بزهکارانه نوجوانان و جوانان را می توان در همین تنش های خانوادگی دانست،محرومیت از والدین نیز می تواند شرایطی را به وجود آورد که زمینه مساعدی برای بروز آسیب های اجتماعی باشد، از طرفی وجود والدین معتاد یا داشتن خواهر یا برادری که رفتارهایی بزهکارانه دارد خطر افزایش آسیب های اجتماعی را در اعضای جوان خانواده افزایش می دهد.این گونه خانواده ها مهارت های تربیتی لازم جهت فرزندپروری را ندارند، و خود زمینه ای برای بروز رفتارهای منحرف ایجاد می کنند....

منابع و مآخذ:

۱- صدیق سروستانی، رحمت ا....؛ آسیب شناسی اجتماعی (جامعه شناسی انحرافات اجتماعی)، ۱۳۸۳

۲- فرجاد، محمد حسین؛ آسیب شناسی كجروی اجتماعی، مركز مطبوعات و انتشارات قوه قضائیه، ۱۳۸۳

۳- دكتر دان دینك میر- دكتر گری. د.مكی؛ مترجم: رئیس دانا مجید، والدین مؤثر فرزند مسئول انتشارات رشد، ۱۳۸۳

۴- شری فرگوسن و لارنس ای. مازین، مترجم: خانم- ن. پارسا، قدرت والدین، انتشارات انجمن اولیا. مربیان، ۱۳۷۳

۵- جهانگرد، یدا...، نحوه رفتار والدین با فرزندان؛ انتشارات انجمن اولیا. مربیان، ۱۳۷۳

۶- دكتر نوابی نژاد، شكوه، سه گفتار درباره راهنمایی و تربیت فرزندان؛ انتشارات انجمن اولیا. مربیان، ۱۳۷۳

۷- زنده طلب، حمید رضا، بررسی تأثیر برنامه مشاركت والدین بر میزان عزت نفس نوجوانان پسر دبیرستان های شهر مشهد در سال ۷۷-

 

گزارش تخصصی مشاور چگونگی ایجاد فکرواندیشه در کودکانمان و پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی نسبت به آنان.در قالب ورد وقابل ویرایش در 19صفحه بهترین نمونه درفضای مجازی دراین قسمت خریدو دانلودکنید.

 


مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دانلود گزارش تخصصی نمونه گزارش تخصصی کلیه پست های سازمانی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما